• Rowerem ku jesieni
     • Rowerem ku jesieni

     • W dniu 25 września 2020 r. odbyła się pierwsza, inauguracyjna wycieczka rowerowa po okolicach Balic.  W wyjeździe wzięło udział 7 uczniów z klas 6 i 7. Opiekunami byli: Pan Krzysztof Marszałek oraz Pani Agnieszka Raszewska.

      O godzinie 14.30 wyjechaliśmy ze szkoły w kierunku zalewu w Zabierzowie- nieczynnego kamieniołomu wapienia jurajskiego. Trasa prowadziła przez Grzybów. Dystans pokonaliśmy w znakomitej kondycji i świetnych humorach.  Po dotarciu na miejsce mieliśmy czas na odpoczynek, a w drodze powrotnej -  postój na lody.   Aktywna forma spędzania wolnego czasu w połączeniu z bezpieczeństwem i słoneczną pogodą, spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki. 

      Czekamy na kolejne wyjazdy.

       

    • Witamy Panią Jesień…
     • Witamy Panią Jesień…

     • Dzisiaj  w Naszej Szkole zawitała  Jesień, w ogromnym koszyku różne dary niesie: czerwone jabłuszka, złociste gruszeczki, zielone ogórki, niebieskie śliweczki. Kolory jesieni żółte i brązowe, czerwone, zielone i pomarańczowe…”

      O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą i duzi i mali.

      23 września 2020 roku uczniowie klas I - III przywitali nową porę roku w ognistych i złocistych kolorach. W przygotowaniach do nadejścia jesieni uwzględnili również barwny wystrój klas, który stanowią wykonane przez nich prace plastyczne.

      Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody, uczniowie klas młodszych odwiedzili park, w którym Pani Jesień  zaczęła swoje panowanie, przyszła z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… oraz pędzlem, którym zaczęła już malować świat na jesienne barwy. 

      Mamy nadzieję, że tak radośnie powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

       

    • Opieka stomatologiczna
     • Opieka stomatologiczna

     • Szanowni Państwo,

      W związku z pismem Eweliny Szlachta p.o. obowiązki Dyrektora GZEAS w Zabierzowie:

      „Zgodnie z ustawą z 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, która weszła w życie we wrześniu 2019 r. organ prowadzący szkołę ma obowiązek zapewnienia opieki stomatologicznej uczniom. Gmina Zabierzów w dniu 20 grudnia 2019 zawarła umowę dotyczącą udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego uczniów szkół samorządowych z terenu Gminy Zabierzów. Umowa została zawarta pomiędzy Gminą Zabierzów - organem prowadzącym szkoły a Panem Mateuszem Kasą "Specjalistyczne Centrum Stomatologii" w Aleksandrowicach.

      W związku z sytuacją epidemiczną w kraju nie udało się zrealizować zadania, które planowane było na II semestr roku szkolnego 2019/2020 ”przekazuję informację o możliwości korzystania z opieki stomatologicznej tym z Państwa, którzy wyrazili zgodę na badania stomatologiczne, sugeruję bezpośredni kontakt z placówką, z którą Gmina Zabierzów zawarła umowę i załączam informację od lekarza dentysty.

      Opieka stomatologiczna nad uczniami szkół w Gminie ZabierzówInformacja dla rodziców Ustawa z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, ma na celu między innymi poprawę stanu zdrowia jamy ustnej dzieci, poprzez regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.

      W ramach współpracy ze szkołami, w naszym gabinecie będą przeprowadzane badania jamy ustnej oraz podstawowe zabiegi profilaktyczne. W trakcie wizyt profilaktycznych (na które uczniowie będą przyjeżdżać pod opieką rodziców) wykonany będzie przegląd, oczyszczenie zębów z osadówi lakierowanie. Będą to wizyty bezpłatne.Lakierowanie jest to nieinwazyjny zabieg polegający na pokrywaniu zębów lakierem z fluorem. Lakier ten niemal natychmiast twardnieje na zębach, dlatego nie ma ryzyka jego połknięcia i działania fluoru na cały organizm. Lakierowanie zębów 2-4 razy w roku może zmniejszyć ryzyko próchnicy o 40%. Można je przeprowadzać zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest to zabieg refundowany do 18 roku życia.

      Innym zabiegiem o podobnej nazwie jest lakowanie. Polega ono na trwałym zalewaniu naturalnych bruzd i zagłębień na zębach specjalnym lakiem. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy w najbardziej podatnych miejscach.Jeśli dziecko dostanie informację od lekarza dentysty o konieczności leczenia zębów, za podjęcie tego leczenia będą już odpowiadać rodzice. Do ukończenia 18 roku życia większość zabiegów jest bezpłatna.

      W celu umówienia wizyty należy skontaktować się z rejestracją.

      Więcej o naszym gabinecie można przeczytać na stronie www.stomatologiaaleksandrowie.pl

      W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zachęcam do kontaktu:

      Tel 606854338- lekarz dentysta Mateusz Kasa

      W celu umówienia na wizytę tel. do rejestracji 600290738

      Z poważaniem Mateusz Kasa

    • Zaproszenie do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”
     • Zaproszenie do udziału w konkursie „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

     • "Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A Pawłem Nowakiem,

      Prezesem Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym,

      Dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godlewskim

      przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak

      serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie 

      „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! III edycja. #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”

      2_plakat_A2_zaspiewaj_2020_final.pdf

      Zgłoszenia mogą być przesyłane także przez domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne.

      Celem konkursu jest zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Tegoroczny konkurs zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale i utworów, które nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z obchodzonymi w 2020 roku rocznicami takimi jak: wojna polsko-bolszewicka, powstania i plebiscyt na Górnym Śląsku, plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, Zaślubiny Polski z morzem.

      Do udziału w konkursie zapraszamy solistów oraz zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego trwającego maksymalnie 5 minut. To okazja, by rozwinąć talent, a także lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, pokusić o nowe ciekawe aranże.

      Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów oraz dodatkowo przez Agencję Mienia Wojskowego.

      Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy nadsyłać wyłącznie elektronicznie do 5 października 2020 r., wybierając jeden z poniższych sposobów:

      a)  przesyłając na adres emailowy: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl;

      b)   przesyłając za pośrednictwem strony do wysyłki dużych plików np. www.wetransfer.com lub;

      c)   za pomocą konta w chmurze  (Dropbox, Onedrive, dysk Google).

       

      Informacje o konkursie są także dostępne na stronach internetowych organizatorów:

       http://muw.pl/

      https://www.kopalnia.pl/

      https://kuratorium.krakow.pl/

       https://muzeum.wieliczka.pl/.

       

      Informacji o konkursie udzielają:  Oddział ds. Organizacyjnych w Biurze Wojewody, 

       tel. 12/ 39 21 119, 12/ 39 21 111,

      e-mail: jduk@malopolska.uw.gov.pl; 

      bmad@malopolska.uw.gov.pl 

      oraz Biuro Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., tel. 12 278 73 71,

      e-mail: pr@kopalnia.pl .

       

      Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!"

       

      Bożena Mądra

      Inspektor Wojewódzki

      Oddział do Spraw Organizacyjnych

      Biuro Wojewody

      12 392 11 11

       

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Uczniowie klasy II b w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu „Emocja” obchodzili 15 września 2020 roku Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Czcząc to święto kreatywności, odwagi i zabawy uczniowie założyli tego dnia strój w kropki oraz podczas zajęć zaprojektowali własną kropkę, która, dzięki wykorzystaniu aplikacji Quiver, została wprowadzona w ruch . Dzieci obejrzały bajkę pt. „The Dot – Kropka” i wraz z bohaterką umocnili   wiarę w swoje nieodkryte dotąd umiejętności. Efektem końcowym zajęć była wystawa stworzonych przez dzieci prac inspirowanych kropką. Podsumowanie stanowił emocjometr -  wskaźnik emocji, które towarzyszyły dzieciom na początku oraz na końcu lekcji. Wszyscy zgodnie uznali, że zajęcia były ciekawe oraz wywołały radość i wzbudziły zapał do dalszej realizacji projektu.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • zspbalice@gmail.com
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze media społecznościowe