• Plan zajęć - 21 grudnia 2018 r. (piątek)
     • Plan zajęć - 21 grudnia 2018 r. (piątek)

     • Przyjazd autobusu szkolnego – zgodnie z planem

      8:00 – Zajęcia w klasach z wychowawcą

      9:00 – Jasełka w sali gimnastycznej

      9:50 – Wigilie klasowe

      11:30 – Odjazd autobusu szkolnego

      Świetlica szkolna czynna w godzinach 11:00 – 17:00.

      Obiady tego dnia nie będą wydawane.

      W czasie przerwy świątecznej, trwającej od 23 do 31 grudnia 2018 r. , w dniach 27, 28 , 31 grudnia 2018 r. w godz. 8 00 – 16 00 dzieci zgłoszone na wniosek rodziców mogą korzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych na świetlicy.

    • Rumunia-Dacja, Dacia czy Dracula? - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim
     • Rumunia-Dacja, Dacia czy Dracula? - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

     • 17 grudnia 2018 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Andrzejem Pasławskim – krakowianinem, zakochanym w Bałkanach podróżnikiem, instruktorem i pasjonatem fotografii.

      Zaprosił słuchaczy w podróż w krainę swoich fascynacji z lat dziecinnych. To było  półtorej godziny znakomitych fotografii, świetnej narracji, dotyku dali i tajemnicy.  Skrzyżowanie świata bajki, fantastyki i legendy. Oto w pewnej chwili dal zamienia się w  starożytną Dację, a ta znowu w samochód Dacię. Z Dacji właśnie - jak przypomniał nam  Andrzej Pasławski - powstała Rumunia. Kraj piękny, dziki i... bardzo przyjazny Polsce.  Bezdroża, górskie ścieżki, błądzące po s wobodzie konie. Przepiękne jaskinie, w których żyją  nietoperze. Góry Bihor, zamek Bran, kopalnia złota Alburnus Maior i Vlad III Palownik (tu kłania się legenda Draculi). Taki oto, fascynujący obraz Rumunii malował Andrzej Pasławski w Bibliotece Publicznej w Balicach. Słuchaliśmy jak urzeczeni.

      Na mapie tego przepięknego i wciąż mało znanego kraju znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić. W czasie wędrówki po Rumunii  uczniowie mieli okazję poznać ją z innej  perspektywy, zobaczyć niecodzienne miejsca.

      Uczestnicy spotkania przejechali się także słynną trasą 67C czyli "Transalpiną" - jedną znajsłynniejszych i najwyżej położonych dróg w Europie, będącą prawdziwym wyzwaniem dla zmotoryzowanych podróżników oraz trasą Transfogaraską, wiekopomnym dziełem wodza Caucescu. Poznali też całą prawdę o Draculi, który wcale nie mieszkał na Zamku Bran... Przez całe spotkanie przewijało się również najpopularniejsze auto Rumunii - dacia.

      Podczas spotkania z Panem Andrzejem  nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści,     pięknych widoków i sporej dawki humoru. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę z krakowskim podróżnikiem.

    • Jasełka dla mieszkańców DPS w Karniowicach
     • Jasełka dla mieszkańców DPS w Karniowicach

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
      Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
      św. Jan Paweł II

       

      Zbliżają się upragnione i wyczekiwane przez wielu Święta Bożego Narodzenia. Nie wszyscy jednak mogą je spędzić w gronie rodziny, razem z bliskimi. Większość podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach spędzi je na miejscu, tam gdzie przebywa na co dzień. Myślimy, że wiele radości sprawił im występ uczniów ZSP  w Balicach, zaprezentowany 14 grudnia 2018 roku, właśnie przed Świętami Narodzenia Pańskiego.

      Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i talenty śpiewając i grając kolędy oraz przedstawiając Jasełka (w wykonaniu uczniów kl. IVa i IVb). Potem były jeszcze życzenia, drobne prezenty i niespodzianki, przygotowane przez uczniów dla Mieszkańców.

      Był też czas na chwilę rozmowy, wspólne kolędowanie i poczęstunek, który przygotowali rodzice  uczniów klas I – IV.

      Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem, dlatego na pewno jeszcze wrócimy w Nowym Roku.

    • Grudniowa niespodzianka 2018
     • Grudniowa niespodzianka 2018

     • Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za udział i duże zaangażowanie w zbiórkę podarunków na Grudniową Niespodziankę dla rodziny Pani Iwony (mieszkanki naszej gminy).

      Jest to akcja zorganizowana dla rodzin potrzebujących z gminy Zabierzów. Zebraliśmy bardzo dużo środków żywnościowych, środków czystości, upominków dla dziewczynek oraz sportowego obuwia i odzieży.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy w imieniu Pani Iwony.

    • Koło fotograficzne, odsłona druga - Jesieni czar
     • Koło fotograficzne, odsłona druga - Jesieni czar

     • W listopadzie 2018 roku uczestnicy koło fotograficznego pracowali nad zdjęciami, których tematyką były jakże wspaniałe i zachwycające wszystkich - uroki  jesieni.  Zaznaczyć należy, że liczba naszych uczestników systematycznie wzrasta, co nas niezwykle cieszy!

      W prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły (ich zdjęcia  pokazywane były oczywiście poza konkursem).  

      Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzonych zostało kolejnych 18 finałowych zdjęć.

      W głosowaniu na najlepszą fotografię udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele  oraz pozostali pracownicy szkoły, rodzice i coraz liczniejsza grupa uczniów, zwłaszcza z klas I - III. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

               

      Tym razem wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce:

      • Aleksandra Zbroch – „Błędna droga”

      II miejsce:

      • Szymon Kańka – „”Cień drzewa w blasku słońca”
      • Maksymilian Majka – „Jezioro łabędzie”

      III miejsce:

      • Maja Cielarska – „Złota polska jesień”
      • Alan Kaczorowski – „Magiczne liście”

      Wyróżnienia zdobyli:

      • Leon Bocheński – „Ostatni letni spacer salamandry”
      • Joanna Mrugacz – „Jesień w mieście”
      • Zuzanna Pałczyńska – Woś – „Kolory jesiennego drzewa”
      • Aleksandra Wieloch – „Samotny muchomorek”

                  W grudniu  członkowie koła pracować będą nad odsłoną trzecią, zatytułowaną  tym razem: ” Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia”.

                  Przypominam, że spotkania odbywają  się we środy na 5. lekcji  lub w czwartki na 6. lekcji, a na wspólne „Łapanie chwil” wyruszamy raz w miesiącu  w piątki na 6. lekcji.


      Wszystkich chętnych – zapraszam!

      Opiekun koła:

      mgr Jadwiga Kapołka

    • Wycieczka mikołajkowa kl VI
     • Wycieczka mikołajkowa kl VI

     • 4 grudnia  2018 roku klasa VI wybrała się na wyjazd z okazji Świętego Mikołaja. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Figur Stalowych.

      Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.

      Kolejnym punktem programu był HistoryLand. Tam, dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom, mogliśmy przeżywać różne wydarzenia historii.

      Zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do Balic. 

    • Kolędowanie dla Krzyśka.
     • Kolędowanie dla Krzyśka.

     • Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie 5 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 15.00 pod patronatem Starosty Powiatu Krakowskiego, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Krzyśka – absolwenta naszej szkoły.

      W programie koncert i występy artystyczne oraz poczęstunek i liczne atrakcje, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup nowego wózka inwalidzkiego, którego koszt wynosi 17 200 zł.

      Zapraszamy do wspólnego świętowania, które o tej porze roku staje się już naszą szkolną tradycją.

       

      Numer konta: 98 1020 2906 0000 1202 0420 2792 z dopiskiem „Krzysiek”.

       

      Organizatorzy:

      Parafialny Zespół Caritas w Balicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach

    • Spotkanie z Królową
     • Spotkanie z Królową

     • 14 listopada 2018 r. uczniowie klasy VI i V „b” odwiedzili Pałac Spiski przy Rynku Głównym 34, gdzie mieści się muzeum figur woskowych, Polonia Vax Museum. Członkowie angielskiej rodziny królewskiej, polskie pary prezydenckie, trzej papieże, siostra Faustyna, Adam Małysz i Donald Trump – wszystkich ich poznali „osobiście”.
      Część została wykonana z wosku, nowsze – z wosku, skóry syntetycznej i silikonu.  Te z samego wosku są twarde. Natomiast w przypadku figur wykonanych w nowszej technologii mamy wrażenie, jakbyśmy dotykali człowieka, jego skóry. Większość postaci ma naturalne włosy, wszczepiane włos po włosku.

      Uczniowie odwiedzili również drugie muzeum - przy ul. Floriańskiej. Tu umieszczono figury woskowe znanych osób ze świata rozrywki, także bohaterów filmów. Na dwóch poziomach muzeum można stanąć oko w oko m.in. z Lady Gagą, Beatlesami, Pavarottim, Jasiem Fasolą, Shrekiem.


      Niektórzy bohaterowie zostali przedstawieni w wersji "fit" i - gdyby nie strój - ciężko byłoby ich rozpoznać. Ale nie wpływa to na pozytywny odbiór tej niekonwencjonalnej lekcji historii.

    • Krakowskie gołębie
     • Krakowskie gołębie

     • 14 listopada 2018 r, dla uczniów klasy VI i V „b” jedną z największych atrakcji wycieczki było karmienie krakowskich gołębi, czyli zaklętych wojowników.

      Krakowskie gołębie, to podobno zaklęci wojowie księcia Henryka IV Probusa, który to poświęcił swoich żołnierzy dla zdobycia pieniędzy. Ponoć chciał w ten sposób zjednoczyć plemiona polskie. Udał się więc do wróżki, która zaklęła jego wojów w gołębie. One to wzleciały na mury Krakowskiej Bazyliki i wydziobując maleńkie kamyczki, wypuszczały je z dzióbków. Kamyczki spadały na płytę Rynku i zamieniały się w monety. Ludzie księcia zbierali je w kosze i zanosili do skarbca. Kiedy tenże się zapełnił, książę zapomniał o swoich wojownikach i nie poprosił wróżki o ich odczarowanie. Hulał tylko, pił i jadł, a gołębie krążyły, czekając na swego księcia. Krążą tak do dziś nie wiedząc, że ich pan już nigdy nie wróci. Tyle legenda.

      Ptaki nie boją się ludzi, chętnie przylatują jeśli tylko zauważą chętnych do karmienia. Siadają na ramionach, głowach, rękach. Podchodzą naprawdę bardzo blisko. Można by pomyśleć, że człowiek stał się pełnoprawnym członkiem ptasiego stada, a same gołębie są „całą gębą” właścicielami Rynku Głównego, oraz okolic Krakowa.

    • „NIESTRASZKOWE ODBLASKI” - akcja edukacyjna PZU
     • „NIESTRASZKOWE ODBLASKI” - akcja edukacyjna PZU

     • We wrześniu uczniowie klas I – III dołączyli do akcji edukacyjnej PZU „Odblaski”, której zadaniem było uświadomienie uczniom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest to, by nosili odblaski. W tym celu został stworzony Odblaskowy Niestraszek, bohater, który połączył temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze światem bajkowym.

      W każdej klasie odbyły się pogadanki, quizy na temat bezpieczeństwa na drodze z udziałem bajkowego, odblaskowego Stacha Tracha. Na podstawie zdobytych informacji uczniowie wykonali pracę plastyczną „Bezpieczny powrót ze szkoły do domu”. Spośród 34 wykonanych prac wyłoniono laureatów:

      I miejsce – Szymon Wójtowicz z klasy III

      II miejsce – Amelia Lipiarz z klasy I

      III miejsce – Aleksandra Gwóźdź z klasy III

      Wyróżnienie – Oliwier Baster z klasy III i Aleksandra Górska z klasy I

      Wszystkie prace zostały zgłoszone również do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PZU. Niestety, tam nie zdobyliśmy żadnego miejsca.

      Kolejnym etapem akcji „Odblaski” był konkurs plastyczny „Modnie w odblaskach”. Zadaniem dzieci było wykonanie odblaskowego stroju dla Stacha Tracha. Każdy z uczestników otrzymał dyplom wraz z odblaskową opaską.

      Na zakończenie akcji „Odblaski” odbyło się spotkanie z dzielnicową sierż. sztab. Martą Wojtaszek, która podsumowała i ugruntowała wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze.

    • Zawody w tenisie stołowym
     • Zawody w tenisie stołowym

     • 24 listopada 2018 roku w szkole w Rudawie odbyły się Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym. Naszą szkołę reprezentowało pięć osób.

      W rywalizacji indywidualnej dziewcząt Zuzanna Góra zajęła drugie miejsce. W zawodach drużynowych dziewczęta: Zuzanna Góra oraz Nina Górska zdobyły srebrne medale.

      Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.

    • Dzień Zdrowego Śniadania
     • Dzień Zdrowego Śniadania

     • 21 listopada 2018 roku uczniowie klas I-V samodzielnie w szkole przygotowali dla siebie zdrowe śniadanie. Przed przystąpieniem do jego wykonania rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest spożywanie pełnowartościowego śniadania, które daje nam energię na pracowity poranek.

      Następnie omówiliśmy zasady prawidłowego odżywiania się. Uczniowie, pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, wykorzystali nabyte wiadomości i umiejętności. 

    • Dzień Postaci z Bajek
     • Dzień Postaci z Bajek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. To święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

      Nasza szkoła po raz drugi włączyła się w obchody tego święta. 6 listopada 2018 roku dzieci z klas "0"-III przeniosły sie w magiczny świat bajek i baśni. Wszystkie księżniczki, rycerze, zwierzątka i inne bajkowe stwory uczestniczyły w zabawach i grach wprost ze świata baśni. W bajkowych rozgrywkach międzyklasowych zwyciężyła "0", drugie miejsce ex-aequo zajęły klasy I i III, zaraz za nimi na miejscu trzecim uplasowała się klasa II.W konkurencji indywidualnej na wierszowaną prezentację swojego bohatera I miejsce zajęli ex-aequo Maja Lenda i Dawid Grzychacki, II miejsce - Oliwier Baster, III miejsce - Ola Górska, wyróżnienie - Kamil Goryczka.

   • Kontakty

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
    • sp_balice@op.pl
    • sp_balice@op.pl
    • (+12) 285-60-25
    • ul. Szkolna 66 32-083 Balice
  • Galeria zdjęć

   • Leśna ścieżka edukacyjna
   • rowerem w świat
   • Turniej szachowy w Zabierzowie
   • Wycieczka pięciodniowa uczniów klasy VI-10.06-14.06.2019 r.
   • "W zdrowym ciele - zdrowy duch"- 3 czerwca 2019 r.
   • Nasze zęby- ważna sprawa
   • Zachwycający spektakl
   • Uroczysta Gala Finałowa w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego
   • Koło fotograficzne- Odsłona VI „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!!!”
   • Wycieczka koła fotograficznego „Mgnienie oka” do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego
   • Bo nie ma ludzi doskonałych na niedoskonałym świecie…
   • Obchody 228 Rocznicy Konstytucji 3 Maja
  • Nasze media społecznościowe