• Dzień bez opakowań foliowych

• W ostatnich dniach dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień bez opakowań foliowych, który przypada na 23 stycznia. Przedszkolaki poddały recyklingowi foliowe reklamówki i wyczarowały "Panią Zimę" oraz drzewa w zimowej odsłonie.

• “Zima, zima, zima, pada, pada śnieg. Jadę, jadę w świat sankami. Sanki dzwonią dzwoneczkami. Dzyń, dzyń, dzyń…”

Zima cieszy cię, nie złości

A podstępny, śliski lód,

Jest powodem do radości.

Nie wszyscy lubimy zimę. Ale zima ma swoje dobre strony. Kiedy za oknem śnieżek prószy i otula wszystko dookoła puszystą białą pierzynką, przykrywając szarości i brudy otoczenia, robi się piękniej i jakoś jaśniej robi się też na duszy.

Uczniowie klas IV i VIa postarali się „uchwycić” obiektywem zimowe piękno swojej okolicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

• Zebrania z rodzicami

• 28 stycznia 2021 r. odbędą się zebrania z rodzicami on-line przez platformę G Suite- według poniższego harmonogramu:

kl. I - 16.30

kl. II a- 17.00

kl. II b - 17.00

kl. III - 16.30

kl. IV - 17.30

kl. V - 17.30

kl. VI a -18.00

kl. VI b - 18.00

kl. VII a- 18.30

kl. VII b - 18.30

kl. VIII - 19.00

• Funkcjonowanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabierzowie w czasie ferii

• "W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową trwającą także przez okres ferii zimowych pragnę poinformować, iż PPP w Zabierzowie pracuje cały czas nieprzerwanie.

Systematycznie prowadzone są diagnozy i terapie. W dalszym ciągu funkcjonuje dyżur psychologa. Psycholog pełni dyżur każdego dnia w godzinach od 12.00 do 14.00 . POD NUMEREM TELEFONU 502-094-172.

W trakcie dyżuru psychologa można zyskać fachowe wsparcie oraz pomoc a także uzyskać wszelkie informacje dotyczące Zespołu Orzekającego.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania poradni umieszczane są systematycznie na stronie Poradni oraz profilu na facebooku. Staramy się zamieszczać tam także ciekawe formy i sposoby spędzania wolnego czasu w trakcie trwających ferii.

Pragnę także przypomnieć iż wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Zabierzowa Poradnia organizuje konkurs dla mieszkańców Gminy Zabierzów " W domu nie musi być nudno-Postaw na rodzinę", którego celem jest zaktywizowanie całych rodzic do wspólnego działania. Wszelkie informacje na temat powyższego konkursu umieszczone są na naszej stronie oraz facebooku".

Kinga Gibadło

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabierzowie

• Ferie w Muzeum-zaproszenie

• "Szanowni Państwo,

nadszedł wyczekiwany czas odpoczynku. Wydawać by się mogło, że możliwości spędzenia wolnego czasu w tegoroczne  ferie są mocno ograniczone - nic bardziej mylnego! Zapraszamy do Muzeum Krakowa na „Ferie w Muzeum”!

W ramach tegorocznych „Ferii w Muzeum” przygotowaliśmy szereg warsztatów online skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, podczas których zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni! Co łączy igloo i kameleona, jak wygląda chasydzkie wesele, jakie sekrety skrywa Stara Biblioteka, jakie trendy panowały w modzie sto lat temu? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. A może chcielibyście Państwo ze swoimi uczniami spróbować sił w Podgórskim quizie historycznym?

To tylko nieliczne propozycje zajęć przygotowanych przez Muzeum Krakowa.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem „Ferii w Muzeum” dostępnym na stronie:

Należy się jednak spieszyć – liczba miejsc na każde warsztaty jest ograniczona.
            Gwarancją rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty – decyduje kolejność zakupu biletu (cena biletu na pojedyncze zajęcia wynosi 3 zł od osoby uczestniczącej).
            Bilety na warsztaty można nabyć za pośrednictwem strony www.bilety.muzeumkrakowa.pl, najpóźniej godzinę przed danym wydarzeniem.

Wszystkie zajęcia realizowane będą online.

Specjalna oferta warsztatów w ramach „Ferii w Muzeum” obowiązuje jedynie w terminie 4-17.01.2021.

Wszelkie wątpliwości i pytania w kwestii „Ferii w Muzeum” prosimy kierować do Działu Edukacji Muzeum Krakowa:  edukacja@muzeumkrakowa.pl

Choć obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju zapewne pokrzyżowały wiele (mniejszych bądź większych) podróżniczych planów, nie musi jednak oznaczać to nudy w czasie ferii. Zapraszamy do nas, spędźmy razem tegoroczne „Ferie w Muzeum”!

Katarzyna Kotula-Domagała
            Dział Edukacji