• I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości
     • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

     • "Chcemy poinformować o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl

      Z okazji zbliżającego się święta 11 listopada organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

      Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.

      Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

      Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

      Każdy może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - tym samym będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

      Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko dorosłych, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

      Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

       

      Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

      W przypadku pytań czy wątpliwości serdecznie prosimy o kontakt.

      Do zobaczenia na Dyktanda.pl "

      Zespół Dyktanda.pl

    • I Gminny Konkurs Muzyczny "Śpiewać każdy może"
     • I Gminny Konkurs Muzyczny "Śpiewać każdy może"

     • GRATULACJE dla dzieci z oddziału przedszkolnego R1 "Rybki", które zdobyły II miejsce w I GMINNYM KONKURSIE MUZYCZNYM - ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE - NAGRAJ SWOJĄ PIOSENKĘ w kategorii wiekowej 3, 4-latki. Przedszkolaki wykonały piosenkę o światłach drogowych pt. "Na skrzyżowaniu".

       

    • Akcja #Kartka dla Adasia
     • Akcja #Kartka dla Adasia

     • „Być człowiekiem znaczy współdoznawać i współcierpieć z innymi”

             Albert Schweitzer

      Choroba Adasia, w wielu uczniach naszej szkoły, wyzwoliła współczucie i postawę empatii.  Odpowiedzieli na apel pani katechetki Moniki i wykonali kartki dla chorego Adasia. Przekazali w nich miłe słowa, zapewnili o pamięci i nadziei, że kiedyś wróci do nas uśmiechnięty i tak jak dawniej będzie mógł realizować swoje małe i duże marzenia oraz pasje. Ufamy, że dobre i pełne życzliwości słowa, pomogą Adasiowi przeżyć trudne chwile w walce z chorobą.

       

    • Realizacja I Modułu - Emocja
     • Realizacja I Modułu - Emocja

     •     Klasa II b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Balicach melduje zrealizowanie modułu  I „Kreatywność” Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego – Innowacji „Emocja”. Uczniowie wykonali obowiązkowe zadania zawarte  w scenariuszu oraz dodatkowe – innowacyjne.

      15 września 2020 r. uczniowie zaprezentowali kropkowe stroje, realizując projekt – innowację nauczyli się zwrotów grzecznościowych w polskim języku migowym, po wysłuchaniu opowiadania o Vashti wykonali postać głównego bohatera, w klasie zaprezentowali galerię kreatywnych prac, a wszystkie zadania wykonywali z uśmiechem i radosnym nastrojem, który udokumentowali na zdjęciu w promiennych , żółtych strojach, z uśmiechem na twarzy od ucha do ucha . Wszystkie realizowane zadania wzbudzały niezwykłe emocje, dzieci z niecierpliwością czekały na zajęcia związane z programem. Język migowy  towarzyszy nam teraz na co dzień, „Uważność żabki” jest pożądanym słuchowiskiem, o które dzieci proszą , kiedy chcą odpocząć. Słoik złości i radości cieszy się ogromnym powodzeniem, na emocjometrach skala zadowolenia przekracza tę oryginalną. Bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział  w tak pasjonującym projekcie, z niecierpliwością czekamy na dalsze zadania z kolejnego modułu.

      MIEDZYNARODOWY_PROJEKT_EMOCJA.mp4 

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • zspbalice@gmail.com
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze media społecznościowe