• Koło fotograficzne- odsłona V- "Nasze inspiracje"
     • Koło fotograficzne- odsłona V- "Nasze inspiracje"

     • W oczekiwaniu na nadejście prawdziwej wiosny, która w tym roku kazała długo na siebie czekać - piąta odsłona prac naszego koła była zatytułowana: „Nasze inspiracje”. Zgromadziliśmy w niej fotografie, które wykonane były w ciągu całego roku szkolnego, a które drogą naszej eliminacji nie dostały się do wcześniejszych prezentacji. W ten sposób dostały od nas drugie życie.

       

      Wyniki głosowania dzieci, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły przedstawiają się, następująco:

      I miejsce: „Koci nosek” - Joasia Mrugacz

      II miejsce: „Zielono-fioletowo” - Szymon Kańka

                        „Niech nas ktoś przytuli” - Ola Wieloch

      III miejsce: „Brzydkie kaczątko???!!!” - Ola Zbroch

                          „Dach z liści drzew” - Leon Bocheński

       

      Wyróżnienia:

      „Jest już ciemno” - Maksymilian Majka

      „ Płyń Wisło, płyń” - Zuza Pałczyńska-Woś

      „Osiołek” - Karol Romański

      „Delikatnie” - Alan Kaczorowski

       

      Kolejny raz zostały przyznane specjalne wyróżnienia dla dorosłych fascynatów fotografii. Tym razem są to prace:

      „Diamentowy liść” - Ilony Dudek

      „Rodzinka termosów...” - Agnieszki Raszewskiej

      „Dolina Bolechowska” - Grzegorza Wojtaszka

      „Kto jada ostatki” - KK

      oraz praca: „Blue”

       

      Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, zaśwytrwałych i cały czas z nami pracujących członków zespołu zapraszam na majową niespodziankę! Co to będzie? Wkrótce zobaczycie! Przed nami jeszcze kolejne prace pod wsólmy tytułem: „Wiosna, wiosna, wiosna ach tu Ty!!”

       

      Opiekun koła:

      mgr Jadwiga Kapołka.

    • XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych
     • XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych

     • „Gdzie zasadzisz, chłopcze, róże, oset nie wyrośnie więcej.”

      Frances Hodgson Burnett – Tajemniczy ogród

       

      27 marca 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Balicach odbył się, już po raz jedenasty, Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych. Jak co roku wzięli w nim udział młodzi artyści ze szkół gminy Zabierzów. Powitaliśmy gości  z Bolechowic, Brzezia, Nielepic, Rząski, Rudawy, Kobylan, Radwanowic i Zabierzowa.

      Gościem specjalnym była Małgorzata Krzysica – aktorka teatralna, która w sposób koncertowy poprowadziła obrady jury.  W tym roku występy ocenili:  przedstawicielka Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach Dorota Czarnik-Kruk, wicedyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie Ewelina Szlachta, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów Aleksandra Małek oraz sekretarz Gminy Zabierzów Bartosz Barański.

      Nasi młodzi artyści zaprezentowali występy teatralne, układy taneczne oraz występy wokalne.

      Grand Prix tegorocznego Balickiego Przeglądu Małych Form Artystycznych powędrowało do Weroniki Szyby ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za wykonanie piosenki pt. „Boję się”. Nagrody aktorskie za osobowość sceniczną otrzymali: Krzysztof Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach oraz Maksymilian Stępień ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

      W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rząsce prezentując małą formę sceniczną pt. „W podróży”. II miejsce ex aequo zdobyły zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Rudawie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach. 

      W starszej grupie wiekowej I miejsce przyznano młodym aktorom z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach za występ w sztuce teatralnej pt. „Tajemniczy ogród”. W tym miejscu należy również nadmienić o ich nieocenionych pedagogach, paniach: Izabeli Kołodziej oraz Kamili Szkodlarskiej, które otrzymały nagrody specjalne jury za wizję artystyczną i przygotowanie swoich uczniów  do występu. II miejsce otrzymały „Asy z szóstej klasy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach za występ w przedstawieniu pt. „Ratujmy naszą planetę”. Nagroda za III miejsce powędrowała do zespołu tanecznego „EVEREST” ze Szkoły Podstawowej w Rząsce. Jury postanowiło wyróżnić także występy dwóch szkół: Szkoły Podstawowej z Nielepic z inscenizacją „Pani Twardowska” i Szkoły Podstawowej z Bolechowic z występem tanecznym.

      Wspólnie doświadczyliśmy całego wachlarza emocji, od radości i beztroski po wzruszenie i swoiste katharsis. Wsłuchując  się w słowa autorki powieści pt. „Tajemniczy ogród”, która była inspiracją dla zwycięzców w kategorii starszej naszego przeglądu „Gdzie zasadzisz, chłopcze, róże, oset nie wyrośnie więcej.”,  dzisiaj róże, które my nauczyciele pielęgnujemy, miały możliwość rozkwitnąć w pełnej okazałości.

      Organizatorzy Agnieszka Milewska-Grojec, Agnieszka Szczypkowska, Katarzyna Wójcik oraz Żaneta Matacz dziękują i gratulują wszystkim artystom i ich opiekunom za udział w konkursie, sponsorom za wsparcie w ufundowaniu nagród, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

       

       

    • Informacja w sprawie organizacji pracy szkół podstawowych w czasie egzaminów ósmoklasisty w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r.
     • Informacja w sprawie organizacji pracy szkół podstawowych w czasie egzaminów ósmoklasisty w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r.

     •  

       

      1. Uczniowie klas VIII zgłaszają się do szkół podstawowych na egzamin ósmoklasisty w poszczególnych dniach i godzinach, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez dyrektora szkoły,
      2. Dla uczniów klas VIII dowożonych do szkół podstawowych dowozem zorganizowanym, w czasie egzaminów ósmoklasisty będzie zorganizowany dowóz zgodnie z harmonogramem ustalonym przez dyrektora szkoły,
      3. Wszystkie informacje dla rodziców i uczniów są przekazywane na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego, a dla dzieci przedszkolnych za pośrednictwem programu JAMMIK oraz poprzez ogłoszenia wywieszane w szkole,
      4. W dniach egzaminu ósmoklasisty w szkołach podstawowych nie będzie zajęć opiekuńczych dla pozostałych uczniów, zgodnie z informacją podaną rodzicom wcześniej, w komunikacie z dnia 3 kwietnia 2019 r.,
      5. Szkoła Podstawowa w Bolechowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie, szkoły podstawowe i przedszkola prowadzone przez podmioty inne niż Gmina, pracują według planu.

      Janina Wilkosz

      Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

       

       

      Zabierzów 12 kwietnia 2019 r.

    • Komunikat w związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty
     • Komunikat w związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty

     • Szanowni Państwo,

      W nawiązaniu do informacji przekazanej Państwu 3 kwietnia 2019 r. dotyczącej zmian w organizacji pracy szkoły i przedszkola spowodowanych strajkiem pracowników oświaty i w związku z brakiem porozumienia w negocjacjach toczących się pomiędzy rządem a związkami zawodowymi oraz decyzją ZNP i FZZ w sprawie strajku pracowników oświaty informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w przypadku rozpoczęcia protestu dzieci zapisane na zajęcia opiekuńcze będą miały zapewnioną właściwą opiekę, a dzieci korzystające z cateringu będą miały zapewnione wyżywienie.Bardzo proszę o śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym, które będę na bieżąco Państwu przekazywał w miarę rozwoju wydarzeń.

      Andrzej Wszołek

      dyrektor ZSP w Balicach

    • Konkurs "Najpiękniejsza Wielkanoc-Baranek wielkanocny"
     • Konkurs "Najpiękniejsza Wielkanoc-Baranek wielkanocny"

     •  

       

      Uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA  WIELKANOC  – BARANEK WIELKANOCNY”.  3 kwietnia został rozstrzygnięty szkolny etap. Oto jak jury w składzie -  p. Iwona Skowrońska, p. Jolanta Then i p. Jolanta Różycka  oceniło prace:

      I miejsce – Amelia Lipiarz kl. I, Aleksandra Gwóźdź kl. III, Zuzanna Kowalik kl. III

      II miejsce – Mikołaj Drelewski kl. III Filip Mizera z kl. III

      III miejsce - Jakub Jaskułka kl. I, Oliwier Baster kl. III

      wyróżnienia- Dawid Grzychacki kl. III , Szymon Wójtowicz kl. III, Hubert Szumiec kl. III, Oliwia Kofin kl. III, Karolina Sroka  kl. III i  Milena Gronuś kl. I

      Informujemy, że prace, które zajęły I miejsce na tym etapie wezmą udział w gminnym konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA  WIELKANOC  – BARANEK WIELKANOCNY” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylanach.

       

      Opiekun Małego Samorządu: Ewa Nowotarska

    • Warsztaty w klasach I-III
     • Warsztaty w klasach I-III

     • 2 kwietnia 2019 roku odbyły sie warsztaty czekoladowe dla klas I-III. Uczniowie mieli okazję zasmakować czekolady belgijskiej bez dodatków chemicznych. Byli także świadkami powstawania czekolady i mieli możliwość udekorować swoje czekoladki. Na koniec zatańczyli taniec „Chocolate”. Było bardzo czekoladowo!

      Zaś 3 kwietnia 2019 roku w klasie I odbyły sie warsztaty „ZDROWA KANAPKA”, podczas których uczniowie sami tworzyli kanapkę pamiętając o tym, żeby była zdrowa i kolorowa.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • zspbalice@gmail.com
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze media społecznościowe