• Wycieczka klasy VI-Muzeum Lotnictwa

• Dnia 21 marca 2019 roku klasa VI pojechała na wycieczkę do Krakowa razem z Panią Agnieszką Szczypkowską oraz Panią Agnieszką Raszewską.

Głównym punktem programu były warsztaty w Muzeum Lotnictwa. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i szukaliśmy czarnej skrzynki. Nasz przewodnik miał wielkie poczucie humoru, dzięki czemu wielu z nas uznało, że było to najlepsze muzeum, w jakim kiedykolwiek byliśmy.

Oprócz muzeum byliśmy również na rynku w Krakowie i w Galerii "Serenada". Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

• Amerykanie z Oklahomy w naszej szkole

• W dniu 19 marca 2019 roku przyjechała do nas dziewiętnastoosobowa grupa ze Stanów Zjednoczonych, dokładniej z Oklahomy. Nasze spotkanie z gośćmi rozpoczęliśmy od oficjalnego powitania przez Pana Dyrektora. Następnie cheerleaderki zaprezentowały taniec współczesny.

Uczniowie klas IV-VIII zostali podzieleni na dwie grupy. Część została na sali gimnastycznej, gdzie odbywały się różnorodne wyścigi rzędów „na wesoło” prowadzone przez trenera futbolu amerykańskiego - Alberta. Graliśmy również w koszykówkę, a w każdej z drużyn był co najmniej jeden Amerykanin.

Grupa, która poszła w tym czasie do klas, została podzielona na mniejsze podgrupy i tam, razem z gośćmi, nasi uczniowie grali, śmiali się i rozmawiali przez dwie godziny. Wszyscy chętnie, z wielkim zaangażowaniem, rozmawiali w języku angielskim. W niektórych grupkach dało się również słyszeć język polski w wykonaniu naszych gości, ku ogromnemu zadowoleniu ich młodszych nauczycieli. Ponadto klasa VIII przyjęła całą grupę do swojej sali, gdzie w czasie przerwy mogli chwilę odpocząć. Po przerwie nastąpiła wymiana grup. Ci, którzy byli w klasach, przeszli na salę gimnastyczną i odwrotnie.

Ten dzień w naszej szkole ponownie pokazał, że znajomość wspólnego języka jest bardzo ważna, jednak to życzliwość i uśmiech są najlepszą podstawą porozumienia między nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wszystkie zajęcia przebiegły w tak sympatycznej atmosferze.

• Zawody w mini siatkówce dziewcząt- Igrzyska Dzieci

• Dnia 16 marca 2019 roku odbyły się zawody w mini siatkówce dziewcząt (Igrzyska Dzieci). Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic: Katarzyna Setkowicz, Patrycja Krawczyk, Amelia Kopek, Amelia Mistarz, Alina Kadieva oraz Wiktoria Żyła.

Mecze odbywały się w dwóch grupach. W naszej grupie zajęliśmy II miejsce. Po czterech rozegranych meczach zajęliśmy IV miejsce. W meczu o III miejsce przegraliśmy w tie-break'u tylko dwoma punktami.

Życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłości!

• Zawody powiatowe w tenisie stołowym

• W czwartek 14 marca 2019 roku odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym w Skawinie. Naszą gminę reprezentowała Zuzanna Góra (uczennica klasy IVa). Po sześciu rozegranych meczach Zuzanna zdobyła VII miejsce pokonując cztery zawodniczki z innych szkół.

Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach w przyszłych latach.