• Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie drugiej
     • Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie drugiej

     •       Od nowego roku uczniowie klasy drugiej spotykają się raz w miesiącu we środy na 5. lekcji na wspólnych prezentacjach zatytułowanych „Dzień z lekturą i ulubiona książką.”

            W tym miesiącu był to dzień poświęcony książce „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Uczniowie przedstawiali wykonane makiety tematycznie związane z omawianą lekturą oraz historyjki obrazkowe poświęcone małym bohaterom – czyli pingwinom Adeli. Omawiane były także przygotowane w  grupach lub indywidualnie prezentacje pt. „Antarktyda – jej mieszkańcy, cechy charakterystyczne” oraz „Mapa świata”. Po takiej wspólnej zabawie nikt z naszej klasy już nie zapomni, w jaki „zaczarowany sposób” pingwinki wydobywały się z „Zaczarowanej zagrody”.

             Kolejne spotkanie już za miesiąc!

      Wychowawca:

      Jadwiga Kapołka

    • Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego
     • Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego

     • Od początku 2019 roku nasza szkoła została zakwalifikowana do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie Szkolnego Klubu Sportowego. Szkolny Klub Sportowy to Program korzystający ze sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS wzbogacony o nowoczesne formy aktywności. Projekt ten ma za zadanie przyczynić się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnić im możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny dla nich sposób.

      Zajęcia SKS-u w naszej szkole odbywają się w poniedziałki i czwartki.

      Poniżej zdjęcia uczetników programu.

    • "Hej Kolęda, Kolęda"- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • "Hej Kolęda, Kolęda"- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     •  

      Okres tuż przed Bożym Narodzeniem i dość długi czas po nim obfituje w tradycję kolędowania… Kolędy łączą nasze rodziny i przyjaciół, wprowadzając tkliwą atmosferę spokoju w często oschłą i zabieganą codzienność.

      W naszej szkole dnia 10.01.2019 r. odbył się (już po raz piętnasty) konkurs pieśni bożonarodzeniowych. Urokliwe pastorałki oraz poruszające serca kolędy wybrzmiały z ust naszych podopiecznych, a dokładniej dzieci z Oddziału przedszkolnego R2 i  R3, a także uczniów z kl. I, III oraz z klas IV-VI.

       

      Szanowne Jury Konkursu przy ocenie występów wzięło pod uwagę:

       

      • zdolności wokalne
      • umiejętności wokalno-instrumentalne
      • opanowanie pamięciowe tekstu
      • oryginalność wykonania
      • wrażenie artystyczne

       

      Oto wyniki, które uzyskali nasi wspaniali Kolędnicy:

       

      1. W kategorii uczniów klas młodszych:

       

      I miejsce – Oddział przedszkolny R3

      II miejsce – Oddział przedszkolny R2

      II miejsce – Magdalena Wieloch – klasa I

      III miejsce – Zofia Wyrostkiewicz i Oliwia Kofin – klasa III

      Wyróżnienie: Dorota Mucha  – klasa I

       

      1. W kategorii uczniów klas starszych:

                                             

      I miejsce – Zofia Domagała  – klasa IV b

      I miejsce – Adrianna Wróbel, Piotr Piszczek i Ewelina Arlet-Głowacka – klasa IV b

      II miejsce – Aleksandra Pasternak – klasa V b

      III miejsce – Barbara Gacek i Nikola Powroźnik  – klasa IV a

      Wyróżnienie: Konstancja Celarska, Oliwia Dyrek, Hanna Kańka i Maja Cielarska – klasa IV a

       

      GRATULUJEMY!!!

      Dziękujemy za udział w konkursie także pozostałym uczestnikom:

      kl. IV a – Marek Pedrycz

      kl. IV b – Zofia Zych

      kl. V a – Amelia Kopek, Aniela Pytko, Natalia Miszczak, Patryk Filipowicz, Szymon Olejarz, Szymon Sieprawski.

      kl. V b – Julia Marchewczyk, Łucja Stawowy.

      kl. VI – Katarzyna Setkowicz, Karol Kowalik, Wiktoria Żyła i Patrycja Krawczyk, Milena Zielińska, Gabriela Malinowska, Alina Kadiva i Szymon Kozik.

       

      Małgorzata Jastrzębska

    • "Z kolędą na ustach"- Kolędnicy Misyjni
     • "Z kolędą na ustach"- Kolędnicy Misyjni

     •  

                  Jak napisał niegdyś grecki bajkopisarz Ezop, „żaden dobry uczynek, nawet najmniejszy, nie idzie na marne”. Czas kolędy misyjnej, to właśnie tysiące takich małych uczynków w całej Polsce, od wielkich miast przez małe wioski, kiedy to Ci najmłodsi, a także trochę starsi, wyruszają na wędrówkę, aby żar swoich gorących serc przelać na innych ludzi, aby podzielić się z nimi Dobrą Nowiną o narodzinach Chrystusa i aby w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła dobroci i miłosierdzia, jakim jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

      Kolęda misyjna to czas wielkiej radości, czas uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Te nasze małe dobre uczynki składają się na wielkie dzieło i piękne świadectwo miłości do drugiego człowieka. Jest to jednak także czas refleksji… Refleksji nad naszym życiem, nad naszą wiarą, nad relacjami z innymi ludźmi. Ten czas w magiczny sposób ociepla wszystkie serca, potrafi stopić lody różnic światopoglądowych czy politycznych. W tym czasie wszyscy się jednoczymy, aby razem pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.                                        

                  W życie naszej szkoły i parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny z Nazaretu w Balicach, Kolędnicy Misyjni już na stałe wpisali się w krajobraz bożonarodzeniowej atmosfery. W tym czasie nadziei i wielkiej radości z narodzin Jezusa, przemierzamy wzdłuż i wszerz okoliczne miejscowości, aby dotrzeć do wszystkich otwartych serc, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Naszą wędrówkę rozpoczynamy tradycyjnie od Mszy Świętej odprawianej w kaplicy w Balicach( w tym roku Kolęda Misyjna miała miejsce 6 stycznia). Po uroczystym rozesłaniu i pamiątkowym zdjęciu, poprzebierani w kolorowe stroje, ruszamy w cztery strony świata, aby z kolędą na ustach zapukać do każdych drzwi.

               W tym dniu wszyscy kolędnicy, zarówno Ci młodsi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kolędowaniem oraz Ci starsi, którzy już od wielu lat swoim poświęconym czasem, zaangażowaniem i modlitwą wspierają misje, razem, ramię w ramię przemierzają kolejne kilometry po trzeszczącym śniegu, w mrozie i w chłodzie, w deszczu i w słońcu, aby zapełnić po brzegi kolędnicze puszki. Wielu ludzi z niecierpliwością czeka, aż zapukamy do ich drzwi. Ciepło nas przyjmują goszcząc dobrym słowem, uśmiechem, a często nawet herbatą i małymi smakołykami. Dla wielu nasze przyjście, to prawdziwe świadectwo wiary i miłosierdzia. Dla wielu nasz trud, to nadzieja, że polska młodzież i dzieci noszą jeszcze w sercu Boga i drugiego człowieka. To świadectwo, że we współczesnym świecie, są jeszcze ludzie, którzy nie myślą tylko o sobie. Są rodziny, które odwiedzamy już od wielu lat i które zawsze nas wspierają. Są także miejsca, do których trafiamy pierwszy raz, rozpalając nowe ogniska miłości.

      Justyna Arlet- Głowacka

      opiekunka jednej z grup 

       

       

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • zspbalice@gmail.com
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze media społecznościowe