• Malowane stopą…  Spotkanie z malarzem Stanisławem Kmiecikiem
          • Malowane stopą… Spotkanie z malarzem Stanisławem Kmiecikiem

• 8 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościł Stanisław Kmiecik, artysta malarz malujący stopami. Urodził się bez rąk i już jako 5 letni chłopiec zaczął malować stopą i ustami. Obecnie jest cenionym artystą. Jego prace sprzedają się na całym świecie. Życiowym mottem pana Stanisława jest działanie, bezinteresowne dzielenie się z ludźmi swoim życiem i sercem. Poświęca im czas. Chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach, by pokazać, że mimo pewnych ograniczeń i niepełnosprawności, każdy z nas może być akceptowany, potrzebny, szczęśliwy, może realizować swoje pasje, spełniać swoje marzenia.

Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem osobowości pana Stanisława. Na koniec artysta podarował nam obrazki rysowane pastelami w czasie spotkania, a my obdarowaliśmy go albumem własnoręcznie wykonanych prac plastycznych malowanych ustami i stopami.

Spotkanie z tak niezwykłym człowiekiem daje wiele do myślenia ….

Galerię obrazów naszego gościa można obejrzeć na stronie internetowej http://www.kmiecik.virgo.com.pl

• Kolędowanie dla Krzyśka

• 5 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zorganizowana została zbiórka na nowy wózek inwalidzki dla naszego absolwenta Krzyśka.

Były występy artystyczne dzieci, młodzieży i rodziców oraz kolędowanie przy akompaniamencie zespołu muzycznego księży Misjonarzy i braci Saletynów, a także harcerzy.

Zbiórkę pieniędzy prowadził Zespół Parafialny Caritas w Balicach.

Podczas świętowania można było spróbować bigosu oraz pysznych wypieków pań z okolicznych kół gospodyń wiejskich oraz naszych mam i nauczycieli. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych zajęciach w strefie warsztatowej.

Dochód z atrakcji tego wieczoru przekroczył nasze oczekiwania. Dzięki niezwykłej hojności darczyńców zebraliśmy 26 517,75 zł.

Mamy nadzieję, że kolędowanie stanie się już naszą szkolną tradycją. Dzięki ludziom o gorących sercach, widzimy sens pomagania potrzebującym.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

Zespół Parafialny Zespół Caritas w Balicach i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach

• Koło fotograficzne:Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia

• W grudniu 2018 roku tematyka prac koła brzmiała następująco : uroki zbliżającej się do nas wielkimi krokami – zimy oraz magiczne święta, jedyne takie w całym roku.

W poszukiwaniu zimy i jej wszelkich objawów  udaliśmy się tradycyjnie na wycieczkę do pobliskiego parku, który ( jak się okazuje ) jest skarbnicą dla naszych obserwacji.

Jak zwykle w  prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły (ich zdjęcia  pokazywane są oczywiście poza konkursem).

Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzone zostały kolejne finałowe zdjęcia uczestników koła. Zaprezentowane zostały także wybrane prace dorosłych fascynatów  fotografii.

W głosowaniu na najlepsze zdjęcie udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie klas ( zwłaszcza klas I – V ).

Jak widać liczba biorących udział w naszej zabawie systematycznie wzrasta. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

Wyniki  trzeciej odsłony przedstawiają się następująco:

I miejsce:

• Zosia Zych – „Chatka Puchatka” ( nowy członek naszego małego zespołu )

II miejsce:

• Zuza Pałczyńska – Woś  – „Gdzie ta sikoreczka?”
            • Alan Kaczorowski – „Zaczarowana sarenka”

III miejsce:

• Szymon Kańka– „ Śnieżna kopuła”
            • Joasia Mrugacz – „Idziemy na spacer?”

Wyróżnienia zdobyli:

• Leon Bocheński – „Ośnieżony ptaszek”
            • Nikola Powroźnik – „Szopka”
            • Ola Zbroch – „Tama bobrów w przebudowie”
            • Maja Cielarska – „Diamentowe drzewko”
            • Ola Wieloch – „Zimowy zakątek pszczół”

W  styczniu  członkowie koła pracować będą nad odsłoną czwartą, zatytułowaną  tym razem:

” Zima  w zaczarowanym kadrze”.

Nasze spotkania odbywają  się w poniedziałki na 5. lekcji  lub w piątki na 6. lekcji.  Raz w miesiącu , tradycyjnie wybieramy się całą grupą na „wspólne łapanie chwil”

Wszystkich chętnych – zapraszam!

Opiekun koła:

mgr Jadwiga Kapołka

• Gmina Zabierzów  - praca przedszkoli w okresie wakacji letnich 2019 roku
          • Gmina Zabierzów - praca przedszkoli w okresie wakacji letnich 2019 roku

• Przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz przedszkola prowadzone przez podmioty inne niż Gmina Zabierzów, ale rekrutujące dzieci na zasadach określonych przez Gminę, w miesiącu lipcu i sierpniu 2019 r. pełnią dyżur w następujących terminach:

Dane do kontaktu z przedszkolami znajdują się na stronie www.gzeas.zabierzow.org.pl w zakładce „Jednostki samorządowe” i „Pozostałe jednostki”.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na okres wakacji do przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole, innego niż to do którego dziecko uczęszczało w ciągu roku szkolnego, powinni do dnia 31 maja 2019 r. zgłosić dziecko i podpisać z dyrektorem dyżurującego przedszkola umowę na uczęszczanie dziecka do przedszkola w okresie wakacji.

Janina Wilkosz
            dyrektor GZEAS w Zabierzowie

j.wilkosz@zabierzow.org.pl

• Dożywianie dzieci od 2 stycznia 2019 r.

• Szanowni Państwo,

W związku z zakończonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego " Świadczenie usługi cateringowej w zakresie dożywiania dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Balicach na rok 2019 z przerwami przewidzianymi w organizacji roku szkolnego " informujemy, że koszt całodziennego wyżywienia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych od 2 stycznia 2019 r. wynosi 10.50 zł. Koszt jednego obiadu dla uczniów klas I - VIII wynosi 9 zł.