• XII Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych

• 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Balicach odbył się XII Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół gminy Zabierzów: Balice, Bolechowice, Kobylany, Nielepice, Radwanowice, Rząska, Zabierzów.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście specjalni, którzy oceniali występy: aktor teatralny i telewizyjny – Jacek Romanowski, przedstawicielka Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach – Anna Sas, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie – Ewelina Szlachta oraz dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów – Aleksandra Małek.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach: „Występ teatralny” oraz „Układ taneczny”.

W kategorii „Występ teatralny” I miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za występ pt. „Czerwone Kapturki”. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Nagrodę za III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach za przedstawienie „Bogowie greccy – początek”. Jury postanowiło wyróżnić występ pt. „Leśny duch”,  przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rząsce.  Nagrody za udział zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach oraz uczennica z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

W kategorii „Układ taneczny” I miejsce przyznano grupie tanecznej „Everest” ze Szkoły Podstawowej w Rząsce. Nagrodę za II miejsce zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach, a III miejsce wywalczyła grupa taneczna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach. Również w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić występ uczennic ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie. Nagrodę za udział zdobyła grupa taneczna „Golden Wolfs” z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

Wspólnie doświadczyliśmy całego wachlarza emocji, od radości i beztroski po wzruszenie. Organizatorki Agnieszka Kurowska, Żaneta Machlowska, Agnieszka Milewska-Grojec i Katarzyna Sądowicz gratulują wszystkim artystom i dziękują ich opiekunom za udział w konkursie, gościom za uświetnienie wydarzenia swoją obecnością, sponsorom za wsparcie w ufundowaniu nagród, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu pysznego poczęstunku.

Patronem wydarzenia była wójt Gminy Zabierzów, Elżbieta Burtan.

Sponsorzy nagród:

1. AMSO sp. z o. o., Mateusz Kwiecień, Dawid Grabowski

2. Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Balicach

3. Mitsubishi Electric Europe B.V. — oddział w Balicach

4. Gmina Zabierzów

5. Jan Matacz Prezes Klubu Sportowego Topór Aleksandrowice

6. Dariusz Matacz Agent Nieruchomości PRO-PER-TY Prestige

• Szaleństwa w Parku Trampolin

• 25.03.2024 r.

W ramach integracji klasy Va, uczniowie pojechali do Parku Trampolin GoJumpw Krakowie. Podczas, gdy za oknami pogoda zmieniała się niemal co chwilę i na przemian padał deszcz, i wychodziło słońce, Va bawiła się w najlepsze trenując skoki, wspinając się po dmuchanych drabinach oraz wylegując na ogromnych poduchach w Powietrznym Zamku.

Szczęśliwi, choć nieco zmęczeni, wrócili do szkoły.

Powtórzmy to jeszcze raz….

Uczniiowie Va w GoJump

• XVII Gminne Targi Edukacyjne pod patronatem Wójt Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan.

• 21 marca 2024 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w XVII Gminnych Targach Edukacyjnych. Mogli poznać oferty szkół średnich, charakterystykę tych placówek i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat profesji, którymi się interesują. Mamy nadzieję, że udało im się zdobyć wartościowe wskazówki dotyczące dalszego rozwoju w dziedzinie nauki.

Tego pierwszego dnia wiosny cieszyli się też piękną pogodą na zabierzowskim ryneczku.

• Konkurs recytatorski "Wstawaj, to już wiosna!"

• 21 marca 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski.

Do konkursu przystąpiło 12 dzieci. Przedszkolaki recytowały wiersze o tematyce wiosennej.

Jury przyznało nagrody w 3 kategoriach wiekowych:

4-latki:

I miejsce - Liliana Kurowska

II miejsce - Martyna Piołunkowska

III miejsce - ex aequo: Aleksander Blańda, Milan Michalski

wyróżnienie - Aniela Jarecka

5-latki:

I miejsce - Kornelia Rabiej

II miejsce - Magdalena Tuteja

III miejsce - Anna Szczepka

6-latki:

I miejsce - Michalina Piszczek

II miejsce - Leon Kopczyk

III miejsce - Krystian Puskarz

nagroda za udział - Aleks Hliwa

Wszystkim przedszkolakom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!