• Ogólnopolski Tydzień Kariery "Pasja, profesja-powołanie"  -spotkanie z naukowcem
          • Ogólnopolski Tydzień Kariery "Pasja, profesja-powołanie" -spotkanie z naukowcem

• Wybierz zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”

Konfucjusz

7 listopda 2019 r. uczniowie klas VII i VIII spotkali się z panią dr inż Magdaleną Mirek- naukowcem. Eksperymenty biologiczno-chemiczne były Jej pasją już od dzieciństwa. Obecnie, zajmuje się popularyzacją nauki na profesjonalnych warsztatach dedykowanych dla uczniów, aby uczestnicy mogli poczuć się prawdziwymi chemikami.

Uczniowie, podążając za instrukcją słowną naszego gościa, mogli stworzyć najprawdziwszy wulkan lub dodając do kolorowej farby zimny dwutlenek węgla (w kostkach) oraz ciepłą wodę, otrzymać dym. Hitem okazała się piana, która powstała poprzez wymieszanie farby z dwoma tajemniczymi płynami, wodą i dwutlenkiem węgla. Sprytni uczniowie wydedukowali, że piana powstała, ponieważ dwutlenek węgla został uwięziony w bąbelkach.

Pani dr Magdalena Mirek opowiedziała również o różnorodnych możliwościach pracy w zawodzie chemika, zarówno w sektorze naukowym jak i dla przemysłu.

To było bardzo interesujące spotkanie. Dziękujemy.

• Uwaga, Uwaga!!! Dzień Tematyczny – Postaci z bajek i filmów

• Dzień Postaci z Bajek to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

6 listopada 2019 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą bajkową i filmową krainę. Przez cały dzień na szkolnych korytarzach można było nacieszyć oko barwnymi postaciami oraz uśmiechniętymi twarzami uczniów, którzy tego dnia postanowili zamienić się w swoich ulubionych bohaterów. Nie zabrakło superbohaterów, dobrych dusz, wesołych zwierzątek, ale również czarnych charakterów.

Jak to dobrze, że w tym wyjątkowym dniu każdy mógł na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i w doskonałym humorze przemierzać szkolne korytarze.

Było wesoło i kolorowo, a wszystko dzięki tym uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania i włączyli się do wspólnej zabawy w przebieranie.

Krótko mówiąc, dzień 6 listopada przebiegał tak, jak na uroczystości w Akademii pana Kleksa. W jednym miejscu spotkały się ulubione bajki i baśnie - powstał Bajkowy Mix!

Wszystkim, którzy postanowili dziś ubarwić szkołę ciekawymi przebraniami wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Imprezę przygotował Samorząd Szkolny. Organizatorzy dziękują za wspólną zabawę.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne dni tematyczne.

• Igrzyska Dzieci -Gminne Zawody Szachowe

• Dnia 5 listopada 2019 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie odbyły się drużynowe gminne zawody szachowe, organizowane w ramach Igrzysk Dzieci.

Na uwagę zasługuje miła, przyjacielska i pozytywna atmosfera całych zawodów oraz duch fair-play, w którym odbywały się pojedynki na szachownicach. Zawodnicy rywalizowali drużynowo na dystansie pięciu rund. Każdy zespół składał się z czworga dzieci, w tym przynajmniej jednej dziewczyny.

Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w turnieju oraz możliwość reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

Szkolę reprezentowali:

Amelia Zielińska, Marek Pedrycz, Szymon Chorązki oraz Szymon Kańka.

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w innych zawodach.

• Szkolne Koło Szachowe

• Serdecznie zapraszamy na zajęcia koła szachowego, które odbywają się w świetlicy szkolnej dwa razy w tygodniu  w poniedziałek od godz. 10.35 do godz. 12.25 oraz w środę od godz. 8.00  do godz. 8.45.

Głównym celem zajęć jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka w zakresie: zaciekawienia grą w szachy, rozwijania logicznego myślenia oraz poznania i wyrażania siebie podczas spotkań szachowych.

• Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
    • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
    • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
    • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
    • Kolędnicy Misyjni
    • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
    • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
    • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
    • Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
    • Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
    • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
    • Koło fotograficzne- odsłona druga