• Życzenia dla Pana Dyrektora

• W dniu Pana imienin, życzymy Panu:

Odwagi, która pozwoli realizować nowe cele i zadania;

Wytrwałości, by wszelkie trudności były nie przeszkodami, a jedynie punktami kontrolnymi.

Czasu, by zdążył Pan zrealizować wszystkie plany i marzenia.

Miłości, by miał Pan przy sobie ludzi, którzy wciąż Pana wspierają.

Optymizmu, by zawsze patrzył Pan na przyszłość z uśmiechem, a nie strachem.

Dystansu, by nigdy nie przejmował się Pan krytyką.

Wiary, by nigdy Pan nie zwątpił, że to, co Pan robi, ma sens.

Szczęścia, bo każdy na nie zasługuje.

Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie

• Zapraszamy na wernisaż

• Stworzenie świata to jeden z ważniejszych motywów w dziejach religii i kultury. Wizja stworzenia zawarta w Piśmie Świętym inspirowała przez stulecia artystów, zainspirowała też naszych uczniów…

Wyobraźcie sobie, że wybieracie się na spotkanie ze sztuką poświęconą stworzeniu świata. Artyści z klasy VIa prezentują wam swoje prace.

• "Wycieczki szkolne inspirują, uczą i  wychowują"- wirtualna wycieczka klasy IV
          • "Wycieczki szkolne inspirują, uczą i wychowują"- wirtualna wycieczka klasy IV

• W słoneczny, piątkowy poranek (06.11.2020 r.) uczniowie klasy IV spotkali się przed ekranem komputera, aby wraz z wychowawcą wyruszyć w wirtualną podróż do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Wizytę w mieście zaczęliśmy od sprawdzenia na mapie gdzie leży, a następnie udaliśmy się na krótki spacer po mieście, podczas którego odsłuchaliśmy legendę o toruńskich piernikach. Dowiedzieliśmy się jak to się stało, że Bogumił przygotował to legendarne ciasto.

Kolejnym punktem wycieczki było wirtualne wypiekanie piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na spacer po Muzeum Toruńskiego Piernika gdzie czekały nas liczne atrakcje i niespodzianki, m.in. film o najsłynniejszym toruńskim pierniku, czyli „katarzynce”, wystawa prezentująca zabytkowe formy piernikarskie oraz piece do wypieku pierników, interaktywna książka kucharska zawierająca przepisy, multimedialna projekcja na temat produkcji pierników w Fabryce Cukierniczej „Kopernik” S.A., oraz „spotkanie” z dawnym właścicielem fabryki – Gustawem Weese.

Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do rzeczywistości.

• Grudniowa Niespodzianka

• Co roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach włącza się w charytatywną akcję GRUDNIOWA NIESPODZIANKA. Tym razem zbierana jest żywność i środki czystości. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć się do zbiórki prosimy o przynoszenie paczek do Przedszkola do 8 grudnia 2020 r. Zebrane produkty zostaną przekazane Parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie w dniach 10 - 12 grudnia 2020 r.

Ilona Dudek

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka, podpisanej 20 listopada 1989 r. przez Zgromadzenie ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to dokument obowiązujący we 196 państwach świata.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was prezentację:

MIEDZYNARODOWY-DZIEN-PRAW-DZIECKA.pdf