•  Filmowa podróż w czasie- Interaktywne widowisko multimedialne "Legendy polskie"
          • Filmowa podróż w czasie- Interaktywne widowisko multimedialne "Legendy polskie"

•      Czym są legendy i jakie jest ich przesłanie? Czego w XXI wieku mogą nas nauczyć, kiedy już wszystko zostało dokładnie poznane?

25 lutego 2020 r. uczniowie klas IV -V naszej szkoły wybrali się na interaktywne widowisko multimedialne pt. Legendy polskie – filmowa podróż w czasie, przygotowane przez Teatr SHOW z Wrocławia. Motywem przewodnim widowiska były podania i legendy, opowiadające o początkach państwa polskiego,  m.in. o Piaście, Lechu, Czechu i Rusie,Królu Kraku oraz  Wandzie, co nie chciała Niemca. Twórcy przedstawienia zaprosili uczniów na niezwykłą podróż w czasie, w której w ciekawy i zabawny sposób udowodnili,   że warto znać tradycję i historię własnego kraju.

W spektaklu aktywnie uczestniczyli również widzowie, biorąc udział w quizach oraz wcielając się w bohaterów legend i podań. Realizatorzy widowiska pomogli naszym kolegom przygotować się do występów, które następnie zostały nagrane i zmontowane. Już za kilka tygodni będziemy mieli możliwość obejrzeć wspólnie nakręcony film.

Nowatorska, interaktywna formuła przedstawienia spodobała się młodzieży, która żywiołowo nagrodziła artystów brawami. Warsztaty okazały się wspaniałym połączeniem edukacji i rozrywki.

Multimedialne przedsięwzięcie wszystkim bardzo się podobało, przekazane treści z pewnością dłużej pozostaną w pamięci, a może staną się inspiracją dla odbiorców, aby lepiej poznać legendarne czasy i sięgnąć po książkę.

Następnie uczestnicy naszej wycieczki udali się do Muzeum Lotnictwa. Mieliśmy okazję zobaczyć m in. takie samoloty jak MiG-29GT– samolot Radziecki z 1982 roku, brytyjskiego SupermarineSpitfire LF Mk.XVIE, czy Blériot XI. Nie zabrakło również polskich akcentów, np. TS-11 Iskra bis B „Czerwona 1” lub PZL-106AR Kruk.

Oprócz modeli samolotów odwiedziliśmy również wielkie hale, a tam zobaczyliśmy wiele wystaw poświęconych czasom II wojny światowej. W mojej opinii w miejscu tym naprawdę można było poczuć klimat tamtego czasu. Na koniec wycieczki uczniowie z ogromnym zaangażowaniem skupili swoją uwagę na sklepie z pamiątkami.

Wycieczka ta była dobrą okazją do poszerzenia naszej wiedzy o lotnictwie.

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• 20 lutego 2020 r.,w „Tłusty Czwartek", w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaki w kolorowych strojach pożegnały karnawał. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie smacznego i pięknego poczęstunku.

• Mini koszykówka chłopców- Igrzyska Dzieci

• 15 lutego 2020 r. odbyły się gminne zawody mini koszykówki chłopców Igrzysk Dzieci.

Naszą szkołę reprezentowało 11 chłopców. Grupa A: Kamil Bułat (kapitan), Bartek Maniszewski, Szymon Olejarz, Szymon Chorązki, Piotr Piszczek. Grupa B: Patryk Filipowicz (kapitan), Daniel Wyrostkiewicz, Tomasz Wolnicki, Grzegorz Gibadło, Marek Pedrycz, Maksymilian Majka. Po losowaniu znaleźliśmy się w bardzo mocnej grupie ze szkołą z Zabierzowa, Bolechowic, Rudawy i Brzoskwini. W meczach w grupie pokonaliśmy Bolechowice, które zwyciężyły ostatecznie cały turniej oraz szkołę z Brzoskwini z wynikiem 22:0. Zostaliśmy pokonani przez szkoły z Zabierzowa i Rudawy. Ostatecznie uplasowaliśmy się na siódmym miejscu na dziewięć startujących drużyn. W meczu o siódme miejsce wygraliśmy z Rząską uzyskując wynik 14:0. W sumie mieliśmy 3 mecze wygrane i 2 przegrane. W klasyfikacji ogólnej chłopców pozostajemy na 4 pozycji uzyskując 35 punktów. Przed nami jest szkoła z Brzezia tylko z jednym punktem więcej.

• Walentynki w Małym Samorządzie

• 14 lutego 2020 r. z inicjatywy Małego Samorządu klasy I-III świętowały Walentynki. Święto zakochanych i zaprzyjaźnionych to ciekawy sposób na rozgrzanie serc oraz wzmocnienie przyjaźni  w chłodny, zimowy dzień. Zgodnie  z  instrukcjami opiekuna Małego Samorządu, Pani Ewy Nowotarskiej, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich sympatii kartki walentynkowe. Od samego rana serducha uczniów biły mocniej. Każdy z niecierpliwością wyczekiwał na walentynkową pocztę. Podczas apelu zostały rozdane licznie przygotowane walentynkowe upominki. Każde dziecko otrzymało pięknie ozdobioną kartkę, niektórzy nawet po kilka. Obowiązujący tego dnia czerwony strój dodał wydarzeniu uroku.

To był emocjonujący dzień, obfitujący w sympatyczne gesty.

„Jest takie słówko, słóweczko małe,

Co czasem starcza na życie całe.

Ono wyjaśnia życia zawiłość,

Małe słóweczko.

Brzmi ono MIŁOŚĆ”

• Dyskoteka walentynkowa

• Walentynki to dobra okazja do świętowania.

13 lutego 2020 r. w naszej szkole  odbyła się dyskoteka z okazji  Walentynek. Organizatorem imprezy dla uczniów kl. IV- VIII był Samorząd Uczniowski. Wszyscy miłośnicy tańca z wielką ochotą przybyli popołudniu do szkoły, by w miłej atmosferze spędzić kilka kolejnych godzin. Wszyscy doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Podczas dyskoteki nie zabrakło atrakcji związanych ze świętem zakochanych. Uczniowie zmęczeni nieustającą zabawą  mogli poczęstować  się słodkościami i ugasić pragnienie napojami przygotowanymi przez rodziców. Zabawa trwała do godz. 19.00 po czym jej uczestnicy zmęczeni ale zadowoleni udali się do domów.