• A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W piątek 20 grudnia 2019 r. mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło nas w atmosferę świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia.

Nieustanna walka dobra ze złem, która toczy się w sercu człowieka jest dla każdego z nas wyzwaniem do dokonywania wyborów, które maja wpływ na nasze życie i życie innych ludzi tu i teraz oraz w wieczności. Przesłaniem tegorocznych jasełek jest wiara i nadzieja, że dobro ostatecznie pokona zło, światło rozświetli ciemności grzechu, a Bóg Miłości zapanuje nad światem i będzie królował w sercach ludzi.

Pięknie te treści ukazali nam uczniowie klas II, Va, Vb, VII i VIII  poprzez swój występ. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie jasełek.

Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
          • Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

• 18 grudnia 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Mały Samorząd.

Zadaniem uczniów klas I - III było wykonanie kartki świątecznej dowolną techniką.

Jury  przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – Zuzanna Dzieża z kl. Ia i Agnieszka Dwornik z kl. Ib

II miejsce – Oliwia Puskarz z kl. Ib i Amelia Lipiarz z kl. II

III miejsce – Jan Kulka z kl. Ia i Pawel Przygodzki z kl. Ib

Wyróżnienia – Filip Budziaszek z kl. Ia i Aleksandra Wieloch z kl. III

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wszystkim radosnych i zdrowych świąt!

• XI Festiwal Piosenki Dziecięcej Małolat 2019 „W Świecie Baśni”

•

12 grudnia 2019 r. uczennice klasy IB Marta Wójtowicz oraz klasy II Magdalena Wieloch wzięły udział w organizowanym już od jedenastu lat przez Szkołę Podstawową w Brzeziu konkursie MAŁOLAT.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu był świat baśni.

Marta zaśpiewała piosenkę z filmu Akademia Pana Kleksa pt. „Kaczka Dziwaczka”. Magdalena zaprezentowała utwór z repertuaru Natalii Kukulskiej pt. „Co powie tata?”.

Podczas występów dziewczynek oraz pozostałych uczestników konkursu panowała baśniowa atmosfera. Utwory prezentowane przez dzieci wprowadziły wszystkich w zaczarowany świat bajek i baśni. Na scenie można było zobaczyć wróżki, czarodziejki, królewny, baśniowe zwierzęta oraz innych bohaterów magicznych opowieści. Dopełnienie uroczych wystąpień dzieci stanowiła baśniowa dekoracja na scenie, przygotowana przez organizatorów konkursu.

Po zakończonych prezentacjach utworów, mali artyści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Podczas degustacji dzieci wymieniały się spostrzeżeniami oraz wrażeniami związanymi z emocjami, jakie towarzyszyły im podczas występów.

Zwieńczenie wydarzenia stanowiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród, a także pamiątkowych dyplomów.

Magdalena Wieloch, uczennica naszej szkoły, zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas II.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych powodzeń.

Obydwie dziewczynki zaprezentowały się zjawiskowo, wykazały ogromną odwagę podejmując wyzwanie zaśpiewania przed publicznością. To był emocjonujący dzień, pełen wrażeń i dobrej zabawy, jak w baśni, bo przecież miał szczęśliwe zakończenie

• Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
          • Uprzejmość na co dzień jest w naszej szkole w modzie

• 17 grudnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kultury pod hasłem „Z kulturą na co dzień”.

Celem projektu było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie uczniom konieczności dbania o czystość i poprawność języka, rozwijanie sprawności komunikacyjnej uczniów oraz walka z wulgaryzmami.

Powiemy krótko: działo się! Wszystko na zdjęciach…