• Zaproszenie na uroczyste obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości  do Parafii Św.Rodziny z Nazaretu w Balicach
          • Zaproszenie na uroczyste obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości do Parafii Św.Rodziny z Nazaretu w Balicach

• Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Kuźnia”

Sołtys i Rada Sołecka  Burowa

serdecznie zapraszają na uroczyste obchody

101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
            do Parafii w Balicach

Program:

Balice – park Instytutu Zootechniki – godz. 12.00

XIV Bieg Niepodległości*

Burów – Dom Kultury  –  godz. 13.00

•  powitanie gości i tradycyjny poczęstunek (żołnierska grochówka)
            • wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
            • wręczenie dyplomów zwycięzcom Biegu  oraz pamiątkowych medali  jego uczestnikom

zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Zabierzów

• Koło fotograficzne- odsłona pierwsza

• We wrześniu i październiku 2019 r. uczestnicy koło fotograficznego pracowali nad zdjęciami, których tematyką były  „Wspomnienia z wakacji”.  Prace można było oglądać w formie wystawki na parterze oraz na korytarzu pierwszego piętra.  W głosowaniu na najlepszą fotografię  udział brali: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali pracownicy szkoły. Spośród  zgromadzonych zdjęć wybrano 16 finałowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:   Joanna Mrugacz “Puk, puk”

II miejsce:  Szymon Kańka ”W jaki sposób rybki tak pięknie udekorowały   staw?”

Amelka Burek “Światła na morzu”

III miejsce: Leon Bocheński  „Magiczna mgiełka wśród drzew”

Aleksandra Wieloch “Pogłaskaj mnie po brzuszku”

Wyróżnienia: Alicja Góralczyk “Smutno mi bez ciebie…”

Alan Kaczorowski “Łąka na wietrze”

Ola Zbroch “Czerwono mi….

Specjalne wyróżnienia otrzymują prace pozostałych sympatyków koła:

Agnieszka Raszewska “Widzę cię…”,

Ilona Dudek “Narada żaglówek”,

Małgorzata Jastrzębska “Wspomnienia z wakacji”,

Jolanta Then “Albański zachód słońca”

oraz praca “Odlotowe Świnoujście”

W listopadzie członkowie koła pracować będą nad odsłoną drugą, zatytułowaną  tym razem ”Moja tapeta”.

Przypominamy, że spotkania odbywają  się w środy na 6 lekcji. Raz w miesiącu wybieramy się na wspólne „Łapanie chwil”.

Wszystkich chętnych – zapraszamy!

Opiekun koła:

mgr Jadwiga Kapołka

• BohaterON

•           Z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promuje patriotyczne postawy, tożsamość narodową oraz historię XX wieku.

Każdy uczeń najpierw zapoznał się z uczestnikami Powstania Warszawskiego poprzez oglądanie filmu i prezentacji im poświęconych. Następnie poznał genezę i przebieg Powstania Warszawskiego, a na koniec przygotował życzenia dla wybranego przez siebie Powstańca spośród kilkuset biogramów zamieszczonych na stronie internetowej.

Dziełem naszych uczniów powstało blisko 70 kartek z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zaangażowali, serdecznie dziękujemy.

• Żyj zdrowo na sportowo

• Uczniowie klas VII i VIII uwielbiają aktywnie spędzać czas i dlatego 22 października 2019 r., pod opieką wychowawców, wybrali się do Parku Trampolin GOjump w Krakowie. Po chwili oczekiwania w kawiarni GOjump, uczestnicy  mogli przebrać się w stroje sportowe, założyć antypoślizgowe skarpety i stawić się na zbiórce. Trener zapoznał wszystkich z regulaminem i obowiązującymi zasadami. Następnie przyszedł czas na rozgrzewkę pod czujnym okiem instruktora... i wreszcie długo oczekiwane atrakcje GOjump – ćwiczenie równowagę na GOninja, wytrzymałości w basenie z gąbkami, a gibkości na trampolinach. Nie zabrakło pojedynków na piankowe miecze na równoważni, huśtania się na linach, zjazdów na pontonach, a także skoków z wieży na dmuchaną poduchę. Taka forma aktywności fizycznej dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Wszelkie przeszkody uczniowie próbowali pokonać najefektowniej jak tylko potrafili.

Pobyt w GOjumpie sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Zagwarantowano nam poprawę kondycji, dobre samopoczucie i świetną zabawę! Dobry humor i radość towarzyszyły grupie w czasie trwania całej wycieczki.

Zobaczcie, jak przednia była to zabawa ...

• Jedz zdrowo, będziesz myślał wystrzałowo

• 21 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Zdrowej Żywności pod hasłem „Jedz zdrowo, będziesz myślał wystrzałowo”.

Uczniowie mieli możliwość poznania 10 zasad zdrowego odżywiania, a podczas części warsztatowej uczyli się, co robić, aby zdrowo się odżywiać i w jaki sposób to praktykować. Poznali też inny wariant śniadania. Uczniowie klas I - III mieli za zadanie wykonać rysunkową piramidę żywieniową. Na zwycięzców czekał dyplom.

Po części warsztatowej korytarz szkolny na kilka godzin zamienił się w krainę zdrowiem płynącą. Wszyscy mieli okazję zakupić zdrowe batony owsiane, chipsy jabłkowe, smothies oraz wiele innych specjałów. Każdy mógł skosztować przysmaków bogatych w najcenniejsze dla zdrowia i urody składniki odżywcze. Oprócz tego, że było bardzo zdrowo i kolorowo, było też przepysznie!

Kiermasz miał na celu edukowanie dzieci i młodzieży w dziedzinie dietetyki             i zdrowego odżywiania, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Zapamiętamy ten dzień jako pyszną akcję szkolną.

Jak zwykle nie zawiedli nasi cudowni rodzice z klasy II, pomagając w organizacji tej imprezy oraz przygotowując kiermaszowe przysmaki. Z całego serca dziękujemy!

Do zobaczenia wkrótce!