• "Mój teatr"- kreatywność w klasie I
     • "Mój teatr"- kreatywność w klasie I

     • Tęskniąc za przedstawieniami scenicznymi na żywo, postanowiliśmy przypomnieć sobie, jak to jest być w teatrze. W czasie zajęć z kreatywności uczniowie, zainspirowani zajęciami online,  wykonywali prace plastyczne, a często także plastyczno-techniczne pod wspólnym tytułem: „Mój teatr”. Zamienili się w twórców przedstawień teatralnych, będąc reżyserami, scenografami, autorami, kostiumologami,  a także widzami. Zabawa w teatr na pewno pomogła, choć w małym stopniu, poczuć wspaniałą atmosferę teatru. Proszę zobaczyć, jakie fantastyczne i różnorodne prace przygotowali uczniowie naszej klasy.

      Wychowawca

      mgr Jadwiga Kapołka

    • Lotniskowe Targi Zawodoznawcze
     • Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

     • W imieniu Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport chcieliśmy zaprosić do udziału w 2. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych, które odbędą się 22 kwietnia br. Tym razem, w związku z obowiązującymi obostrzeniami, targi odbędą się w wersji zdalnej.

      Lotniskowe Targi Zawodoznawcze to jedyna okazja aby zapoznać się z zawodami związanymi z lotniskiem, a także spotkać przedstawicieli różnych jednostek w jednym miejscu. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele fascynujących stanowisk pracy znajduje się na każdym lotnisku. W czasie interesujących wywiadów oraz spotkań rozmówcy przybliżą zakresy swoich obowiązków, zaprezentują codzienne miejsce pracy, a także odpowiedzą na zadawane przez internautów pytania. Ponadto edycja w formie online pozwoli uczestnikom poznać lotnisko od wewnątrz, a także zajrzeć do tych stref, do których zwykle nie mają dostępu.

      Swoją obecność potwierdzili już pracownicy jednostek, takich jak Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna, Służba Celno-Skarbowa, Agenci handlingowi oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport. Wydarzenie zostało podzielone na 4 bloki tematyczne: obsługa pasażerska, służby operacyjne, bezpieczeństwo (Safety&Security) oraz obsługa administracyjna i techniczna. 

      Na Lotniskowe Targi Zawodoznawcze zapraszamy nie tylko uczniów, studentów, nauczycieli, doradców zawodowych czy rodziców, ale też wszystkich miłośników lotnictwa.

      Transmisja online odbędzie się w dniu 22 kwietnia, w godz. 8.00-14.40 na stronie wydarzenia na portalu Facebook - 2. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze:

      https://www.facebook.com/events/1869342346561439/ 

      oraz na YouTube Kraków Airport:

      https://www.youtube.com/user/KRKAirport .

      Udział w targach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

      Dodatkowe informacje, szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz krótkie przedstawienie wystawców znajduje się na dedykowanej stronie: www.krakowairport.pl/targi.

      Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „SPINaj naukę” dofinansowanego z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad tegoroczną edycją targów objął Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Infrastruktury, natomiast patronat medialny TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz portal dlastudenta.pl.

      Z poważaniem,

      Zespół Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

      ulotka_2.LTZ.pdf

    • Ulep własnego lepieja ! Twórcze pisanie na lekcjach języka polskiego
     • Ulep własnego lepieja ! Twórcze pisanie na lekcjach języka polskiego

     • Lepiej - jest to krótki, jednozdaniowy, często nonsensowny , trochę groteskowy wierszyk

      składający się z dwóch wersów.

      „Gdybaje” i „czytaje” to zmodyfikowane lepieje.

      Limeryk — miniaturka liryczna; groteskowy wierszyk o ustalonej budowie

      Akrostych - Wiersz, w którym pierwsze litery wersów tworzą wyraz lub zdanie

      Kaligram - wierszowany utwór, który swym kształtem graficznym przypomina kształt jakiegoś przedmiotu

       

      Uczniowie klasy VIa  w ramach zajęć z twórczego pisania pod hasłem "Tworzymy wiersze", mieli możliwość zaprezentowania własnej twórczości poetyckiej.

      Poniżej mała próbka kreatywnej twórczości uczniów:

      https://www.canva.com/design/

    • Góra grosza XXI edycja
     • Góra grosza XXI edycja

     • Celem akcji "Góra Grosza" jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w  miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

      Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i przekazanie monet w ramach akcji charytatywnej "Góra Grosza". W tegorocznej zbiórce udało nam się zebrać 22 kg monet o łącznej wartości 251 zł i 23 grosze. Zebrane środki zostaną przekazane jako pomoc finansową dla dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej i nie mieszkających z rodzicami.

      Razem usypaliśmy 21 wielką Górę Grosza.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • zspbalice@gmail.com
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Nasze media społecznościowe